شکوه :: دست نوشته ها
 
چت روم

وضعیت آب و هوا


اوقات شرعی

لینک دوستان

در جستجوی آنچه توبه کرده ای نباش ، فقط...

افسران - در جستجوی آنچه توبه کرده ای نباش ، فقط...
 
 

تاریخ انتشار: 1395/06/06 || بازدیدها:

تصویری دردناک از باغ وحش انسانها

به گزارش جهان به نقل از تاریخ و جوان، تاجر "موریس میتر" در حال نمایش بومیان امریکای جنوبی در باغ وحش بین المللی پاریس فرانسه، ۱۸۸۹ .این بومیان بی نوا را تاجران فرانسوی ؛ در سال ۱۸۹۹ از دولت های استعماری اسپانیایی زبان آرژانتین و شیلی خریداری کرده و جهت نمایش در باغ وحش به اروپا منتقل نمودند.

 

 

 

 

افسران - تصویری دردناک از باغ وحش انسانها

 

 

 

 

در سال "۱۸۸۶" حدود ۳۰۰۰ نفر از قبیله "Selknam" در جنوب شیلی و آرژانتین در حال زندگی بودند.اما این قبیله مورد تهاجم گسترده سفیدپوستان قرار گرفت و عده بسیاری از آنها کشته،یا برای نمایش در سیرک به اروپا منتقل شدند تا جایی که در سال ۱۹۷۴ آخرین بازمانده از آنها درگذشت و نسلشان بصورت رسمی منقرض گشت.با اینکه در میان این بومیان منتقل شده به باغ وحش کودکان نیز وجود داشتند اما تقریبا هیچکدام از آنها موفق به بازگشت به سرزمین مادری نشدند و درهمان اروپا مردند.

 

افسران - تصویری دردناک از باغ وحش انسانها
 

تاریخ انتشار: 1395/06/06 || بازدیدها:
۱۰ ویژگی نگاه سرهنگ مآبانه به تشکل‌های دانشجویی
 
 

یکی از مهمترین علل اجرای سیاست «سرهنگ مآبانه» در دانشگاه این است که متاسفانه برخی مسئولین در دوران دانشجویی خود سابقه حتی یک روز کار تشکلی و انقلابی در دانشگاه را نداشته اند و این محیط را درک نمی کنند.آن وقوت برای دانشجویان نسخه می پیچند.

یکی از برکات جمله ی معروف"من سرهنگ نیستم؛من حقوقدان هستم" جناب روحانی این است که این گزاره به عنوان یک شاخص می تواند ما را در قضاوت درباره عملکرد ایشان و دیگرانی که نگاه"سرهنگ مآبانه" به محیط علم و دانش دارند راهنمایی کند. محیط دانشگاه،فضای دانشجویی و عرصه علم و دانش ، عرصه ی جنگ نرم است. فعالیتهای خودجوش و انقلابی با چاشنی" نگاه قرارگاهی" به معنای چک کردن مداوم وظایف و ماموریت ها با سیاستهای کلی نظام می تواند یک دانشجوی انقلابی -بخوانید افسر جنگ نرم- را  در پیشبرد اهداف انقلاب به موفقیت برساند.

در دوران اعتدال، سیاست «محدود سازی و استبداد» بر فضای علمی کشور و فعالیت جوانان انقلابی در دانشگاه ها حاکم است که این نگاه را بصورت نمادین نگاه «سرهنگ مآبانه» می نامیم.  این نگاه که متاسفانه برخی مسئولین در دولت و حتی بیرون دولت آن دنبال می کنند این ویژگیها را دارد:

۱. فعالیت های انقلابی دانشجویان به عنوان تهدید نگریسته می شود.

۲. مسئولین دانشگاه ها و برخی نهادهای دانشگاهی نگاه ابزاری و دستوری به دانشجوی انقلابی دارند.

۳. برای دانشجو فرصت آزمون و خطا در تاکتیک ها و مسائل خرد قائل نیستند.

۴. صدور مجوز فعالیت ها متمرکز و با نگاه امنیتی است. نگاه امنیتی به کادر و سازمان آنها تسری یافته و هر فعالیتی به عنوان سوژه ای تهدید آمیز تلقی می شود. شم پلیسی و کارگاهی آنان فعال شده و در جستجوی متهم -بخوانید متهم سازی- هستند.

۵. به قوانین و آیین نامه هایی که به دانشجو و دانشگاه اختیار تصمیم گیری در خصوص فعالیت تشکل و فضای فرهنگی دانشگاه را می دهد توجه نمی شود و سلیقه ها که بعضا نشات گرفته از کج فهمی ها و بعضا منافع فردی است ملاک تصمیم گیری ها است.


تاریخ انتشار: 1395/06/06 || بازدیدها:


پانل کاربران
فراموشی کلمه عبور
عضویت
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آمار سایت

» بازدید امروز : 6
» بازدید دیروز : 0
» بازدید هفتگی : 6
» بازدید ماهیانه : 70
» بازدید سالانه : 273
» کل بازدیدها : 791